بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/27 - 00:33
  • - تعداد بازدید: 16
  • - تعداد بازدیدکننده: 14
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تشکیل ۱۹ هسته مسئله محور در سطح استان / حمایت از طرح های پژوهشی دانشجویان

صلاحی با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند گفت: یکی از برنامه های معاونت علم و فن آوری بسیج دانشجویی استان حمایت های مادی و معنوی از کلیه طرح های پژوهشی دانشجویان است.

ابوذر صلاحی  با اشاره به عملکرد بسیج دانشجویی اظهارکرد: این سازمان فعالیتش براساس رویکر جدید که مسئله محور است می باشد و برپنج تکلیف اساسی که مسئله یابی، کشف پاسخ مسئله، گفتمان سازی، گفتمان سازی و اقدام عملی میدانی تعریف کرده است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: این سازمان در دو ماموریت اول یعنی مسئله یابی و کشف پاسخ مسئله بر عهده معاونت پژوهشی و فن آوری این سازمان است.

حمایت از دانشجویان توانمند در مقاطع تحصیلی

صلاحی بیان داشت: در واقع معاونت پژوهشی و فن آوری ظرفیت ها و توانمندی دانشجویان در مقاطع تحصیلی بخصوص تحصیلات تکمیلی را به سمت شناسایی وکشف پاسخ مسئله و معضلات کشور را از طریق مراکز تحقیقاتی و هسته های مسئله محور هدایت می کند.

وی ادامه داد: از اهداف دیگر معاونت پژوهشی و فن آوری بسیج دانشجویی تقویت بنیه علمی،  مهارتی دانشجویان،ترویج، تبلیغ و توجه به علم  به عنوان گفتمان غالب در جامعه را می توان نام برد.

راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به ورود و نقش آفرینی جوانان در عرصه علمی کشور مدیریت وپژوهش و فن آوری این سازمان، راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: تشکیل هسته های مسئله محور در هر دانشکده به صورتی که این تشکل از جمعی از دانشجویان سطوح مختلف بسیج دانشجویی که حول مسئله آن مشخص از مسائل کشور با رویکرد و نظرات مطالبه گرانه یا اقدام میدانی به دنبال کشف و یا پاسخ کاربردی وبستر سازی حل مسئله توسط مسئولین یا ورود میدانی می باشد.

تشکیل 19 هسته مسئله محور در سطح استان

صلاحی با بیان اینکه هم اکنون موفق به تشکیل 19 هسته مسئله محور در سطح استان شدیم، افزود: یکی از برنامه های معاونت علم و فن آوری بسیج دانشجویی استان حمایت مادی و معنوی از کلیه طرح های پژوهشی دانشجویان است.

حمایت مادی و معنوی از طرح های پژوهشی دانشجویان

وی ادامه داد: در حال حاضر فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، رفع موانع تولید را داریم که از طرح های برگزیده شده مبلغ 50الی 300میلیون ریال حمایت مالی از این طرح ها خواهدشد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: برگزاری جشنواره ها، دوره های آموزشی و کارگاه های آموزشی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان و ... از دیگر برنامه های بسیج دانشجویی است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 161223
کلمات کلیدی
مدیر خراسان جنوبی
خبرنگار

مدیر خراسان جنوبی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید