بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/11/30 - 12:49
  • - تعداد بازدید: 176
  • - تعداد بازدیدکننده: 167
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در طرح ایرانگشت؛

دانش آموزان خراسان جنوبی با ظرفیت های گردشگری بیرجند آشنا شدند

دانش آموزان پایه نهم خراسان جنوبی در طرح ملی ایرانگشت با ظرفیت های گردشگری، تاریخی و طبیعی شهر بیرجند آشنا شدند.

~/Asset/News/News/Image/IRAN1.jpg

  
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی ، اولین دوره طرح ملی ایرانگشت به همت بنیاد ملی نخبگان و با همکاری اداره کل اموزش و پرورش خراسان جنوبی و انجمن گردشگری پایدار برای دانش آموزان برگزار گردید.

سید سعید رضا  احمدی زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به اجرای موفق اولین دوره طرح ملی ایرانگشت در خراسان جنوبی اظهارکرد:  این طرح با همراهی آموزش و پرورش استان برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه و با اولویت دانش آموزان پایه نهم اجرا گردید.
 وی بیان داشت: هدف از برگزاری طرح ایران‌گشت  آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی دانشگاهی و نیز فرصت‌ها و زمینه‌های شغلی مرتبط با آنها و همچنین آشنایی با ظرفیتهای بومی و توانمندیهای صنعتی است که در یک منطقه اجرا می شود.

 وی تصریح کرد: ایرانگشت با هدف ارتقای سطح امید و انگیزه و خودباوری در دانش آموزان برای مشارکت در شناسایی نیازها و رفع چالشهای موجود استمرار خواهد یافت.
وی ادامه داد: در این راستا در اولین جلسه طرح ایرانگشت که به دلیل محدودیت های کرونایی به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد برگزار شد، مستعدان‌برتر دانش‌آموزی از طریق ارتباط زنده  با ظرفیت های حوزه گردشگری استان آشنا شدند.
 وی با بیان اینکه در ارتباط زنده جلسه گردشگری بیش از ۱۳۰ دانش آموز پایه نهم  استان حضور داشتند، عنوان کرد: فایل  این برنامه جهت بارگذاری در گروه‌های مختلف دانش‌آموزی در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت تا دانش آموزان سایر پایه ها نیز به صورت آفلاین از آن بهره مند شوند.
 احمد کاشانی رئیس انجمن گردشگری پایدار در این جلسه انلاین به معرفی ظرفیت های گردشگری خراسان جنوبی و شهر بیرجند پرداخت و گفت: جاذبه ها و توانمندی ها و آثار تاریخی بیرجند در این جلسه برای دانش آموزان ارائه شد.
وی با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی شهر بیرجند برای دانش آموزان  تشریح شد، گفت: اطلاعاتی در زمینه مهم ترین جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی استان برای دانش آموزان ارائه شد.  
وی در این جلسه آنلاین که در بستر شبکه شاد برگزار شد، گفت:  خراسان جنوبی شرقی ترین استان کشور و سومین استان پهناور کشور است.
کاشانی بیان داشت: خراسان جنوبی طولانی ترین مرز را با افغانستان  دارد و  این مهم می تواند فرصت های اقتصادی زیادی را برای استان فراهم کند.
 وی با بیان اینکه بیرجند اولین شهری است که مجهز به آب لوله کشی شده است، گفت: بیش از 80 سال گذشته شهر بیرجند آبرسانی از طریق لوله بوده  و در حوزه توسعه در آبرسانی از پایتخت هم جلوتر بوده ایم وی ادامه داد خرایان جنوبی سرزمین پدران علم و مهد علم و ادب و سرزمین علمای بزرگ می باشد.
  به گفته وی سومین مدرسه ایران در بیرجند بوده است و سومین فرودگاه ایران در شهر بیرجند تاسیس شده است.
محمود مقامی مجری طرح ایرانگشت بنیاد ملی نخبگان گفت در برنامه های آتی سعی بر این است دانش آموزان با توانمندیهای شرکتهای دانش بنیان و صنایع مهم افتخار آور که به دست متخصصین نخبه ایرانی راه اندازی شده اند آشنا شوند و اینگونه طرحها موجب ایجاد انگیزه و خودباوری در نسل جوان و آتیه سازان کشور  خواهد شد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 142129
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم