بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/11 - 14:11
  • - تعداد بازدید: 84
  • - تعداد بازدیدکننده: 79
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی بهمراه جمعی از نخبگان و اعضای هیات علمی با رئیس پارک علم و فناوری استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در جلسه که روز شنبه مورخ 1401/10/03 در محل پارک علم و فناوری برگزار گردید ریاست بنیاد نخبگان بهمراه جمعی از نخبگان با ریاست پارک علم و فناوری دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا آقای دکتر احمدی زاده انتخاب شایسته آقای دکتر مجیدی را به این مسئولیت تبریک گفته و همچنین از حضور آقای دکتر خراشادی­زاده به عنوان معاون در این مجموعه ابراز  قدردانی کردند و اعلام داشتند با همت مضاعفی که ایشان به کار خواهند گرفت وضعیت زیست بوم نوآوری و فناوری استان ارتقا یابد. وی همچنین درخواست کرد طرح های مشترک با پارک علم و فناوری برای تربیت نیروی انسانی متخصص و اشتغال پایدار نخبگان با مشارکت پارک انجام پذیرد. وی به طرح های احمدی روشن (حل مسائل توسط نخبگان) با حضور استاد راهبر و طرح شهید بهشتی (طرح های مسئله محور و استاد محور) و طرح رصد (شناسایی نخبگان توسط اساتید دانشگاه ها و طرح کانون های تفکر و بکارگیری نخبگان در شرکت های دانش بنیان اشاره نمود.

آقای دکتر مجیدی در جمع بندی به موارد ذیل اشاره نمودند:

ایشان نخبگی را ضمن اینکه یک موهبت دانستند و افزودند  نخبگی بار سنگینی بر دوش انسان ایجاد می‌کند و نخبگان باید مسائل و مشکلات جامعه را  حتی الامکان حل کنند. وی از تلاش های بنیاد نخبگان در معرفی دستاوردهای استان در سطح کشور و خارج از کشور در سالهای گذشته تقدیر نمود،  همچنین خواستار برگزاری جلسات کارشناسی و اتفاق نظر بر روی امور مشترک از جمله توسعه و ارتقا زیست بوم نوآوری استان و به کارگیری نخبگان در شرکت های دانش بنیان گردید در انتها موارد زیر مورد تصویب قرار گرفت:

1- مقرر گردید در نامه‌ای به معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با امضای مشترک ریاست پارک، ریاست بنیاد و ریاست سازمان علمی و پژوهشی بسیج نیاز استان به طرح های نرم افزاری و سخت افزاری ارتقاء این زیست بوم اعلام گردد.

2- جلسات کارشناسی بیشتر برای نحوه همکاری و معرفی فناوران و نخبگان به طرفین  و استفاده از ظرفیتهای مشترک صورت پذیرد.

3- تفاهم نامه هایی در زمینه توانمندسازی نخبگان و ارائه مشاوره های فنی و حقوقی با پارک علم و فناوری منعقد گردد.

4- برگزاری مشترک رویداد جهادگران علم و فناوری و رویداد تانا تا ثریا با مشارکت سه جانبه پارک، بنیاد و سازمان بسیج انجام گردد.

5- کانون های تفکر نخبگانی در پارک علم و فناوری بر اساس شیوه نامه مربوطه فعال گردد.

6- بنیاد نخبگان در زمینه معرفی امریه و سربازان فناور و افراد واجد شرایط جذب در دستگاههای اجرایی به پارک علم و فناوری مبادرت ورزد.

جلسه در انتها با ذکر صلوات خاتمه یافت.

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 162853
کلمات کلیدی
مدیر خراسان جنوبی
خبرنگار

مدیر خراسان جنوبی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید