بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/15 - 11:42
  • - تعداد بازدید: 46
  • - تعداد بازدیدکننده: 38
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

دیدار سرپرست بنیاد نخبگان استان با حضرت آیت الله عبادی، نماینده معزز ولی فقیه در استان

سرپرست بنیاد نخبگان استان و مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان به اتفاق جمعی از کارکنان بنیاد نخبگان استان با حضرت آیت الله عبادی، نماینده معزز ولی فقیه در استان دیدار و گزارشی را از برنامه های کاری و اجرایی خود در حوزه نخبگان استان به ایشان ارایه نمودند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی،در این دیدار حضرت آیت الله عبادی، نماینده معزز ولی فقیه در استان انسان را موجودی ناشناخته و به صورت معادنی دانستند که دارای ظرفیت های نامتناهی مادی و معنوی است که می بایست پرورش یافته و مورد شناسایی قرار گیرد و در طول تاریخ این مساله پرورش و شناسایی استعدادهای انسانی توسط استبداد و استکبار جهانی قربانی می شده است و هدف از آن هم این بوده است تا ملت ها از ظرفیت های نیروی انسانی خود غافل شده و مورد تاراج مادی و معنوی قرار گیرند. ایشان با اشاره به سیر تاریخی 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی ریشه همه دشمنی های استکبار جهانی با این انقلاب را نیز در همین مساله عنوان کردند و اذعان داشتند که این انقلاب با یاری خون شهداء و توجهات خاصه حضرت ولی عصر (عج الله) به حرکت خود و دستیابی به اهداف خود ادامه داده و دشمنان این کشور را نیز ناکام گذاشته است. ایشان در پایان عرائض خود مساله کشف و شناسایی استعدادها را وظیفه اصلی بنیاد نخبگان برشمردند و بر لزوم همکاری تنگاتنگ دستگاه های ذربط استان با بنیاد نخبگان در این زمینه تاکید نمودند.

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای جعفری، مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با اشاره به لزوم شناسایی نخبگان و افراد دارای استعدادهای برتر و فراهم نمودن زمینه اثر گذاری ایشان در کشور ابتکار تاسیس بنیاد از سوی مقام معظم رهبری (حفظه الله) را اقدامی حکیمانه در این زمینه برشمردند و ابراز امیدواری کردند تا با روی کار آمدن آقای دکتر ایزدخواه، به عنوان سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان، این بنیاد بتواند بیش از پیش در انجام مسئولیت های محوله موفق باشد.

در ادامه آقای دکتر ایزد خواه، سرپرست بنیاد نخبگان استان استان خراسان جنوبی را دارای منابع غنی مادی و انسانی دانست که در صورت پای کار آمدن نخبگان استان و نقش آفرینی آن ها در حل مسایل، استان می تواند از ارزش افزوده حضور نخبگان در عرصه های علمی و اجرایی در استان بهره مند شود و از طرفی نیز نخبگان را در انجام مسئولیت اجتماعی نخبه بودن خود، اثر بخشی آن ها در حل مسایل و استفاده از ظرفیت های آن ها یاری نماید. استاد دانشگاه صنعتی بیرجند در ادامه به تشریح اهم رئوس کاری و برنامه ای خود در مجموعه بنیاد نخبگان استان، بشرح مطالب ذیل پرداخت: 1- لزوم توجه به رویکرد مساله محوری و حل مساله در حل مسایل استان بدست نخبگان که مورد تاکیدات مقام معظم رهبری (حفظه الله) نیز می باشد و طرح های شهید احمدی روشن و شهید بهشتی بنیاد ملی نخبگان نیز در این زمینه ها تعریف شده است. 2- لزوم توجه جدی به مساله اشتغال نخبگان استان، که در قالب طرح های شهید شهریاری و طرح جذب در دستگاه های اجرایی در حال پیگیری می باشد. 3- لزوم توجه جدی به طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر(طرح شهاب) در مقطع دانش آموزی که با همکاری آموزش و پرورش استان درحال پیگیری است. 4- تکریم و الگوسازی از علما، مفاخر و دانشمندان استان در سطوح استانی و ملی و لزوم الگوسازی از ایشان در بین نسل جوان به جهت الگو پذیری نسل جوان از این شخصیت های برجسته و امید آفرینی در آن ها. 5- همکاری با دستگاه های اجرایی ذیربط استانی در زمینه پیاده سازی و تحقق اهداف کلان سند راهبردی کشور در امور نخبگان که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری (حفظه الله) نیز می باشد. 6- زمینه سازی برای نقش آفرینی نخبگان در تصمیم سازی های حاکمیتی و تدوین نظام اثر بخشی نخبگان در قالب تشیل هیات های اندیشه ورز نخبگانی به عنوان بازوی مشورتی استانداران که با انجام این طرح اثر بخشی نخیگان به معنای واقعی کلمه محقق می شود.

دکتر ایزدخواه در پایان صحبت های خود ضمن تشکر از نماینده معزز ولی فقیه در استان به جهت اختصاص وقت جهت دیدار با ایشان، هدف از این دیدار را شنیدن توصیه های ارزشمند نماینده معزز ولی فقیه در استان به عنوان چراغ راه به جهت شروع مسئولیت در مجموعه بنیاد نخبگان استان برشمردند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 164703
کلمات کلیدی
مدیر خراسان جنوبی
خبرنگار

مدیر خراسان جنوبی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید