بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/15 - 11:25
  • - تعداد بازدید: 44
  • - تعداد بازدیدکننده: 37
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار صمیمانه نخبگان استان با معاون سرامدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان

نشست آقای دکتر ابراهیمی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با نخبگان و اعضای هیات علمی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، آقای دکتر ابراهیمی، معاون معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در تاریخ نهم اسفندماه سال جاری در نشستی که با حضور جمعی از نخبگان و اعضای هیات علمی استان و در سالن شهید آشتیانی بنیاد نخبگان استان برگزار گردید با اشاره به حوزه فعالیت و رسالت معاونت سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان عمده مخاطبان این معاونت را سرآمدان علمی، مفاخر و نخبگان برشمرد و با اشاره به استراتژی جدید بنیاد ملی نخبگان در حوزه علمی، افزایش دایره نخبگانی را یکی از شاخص های مهم این دوره دانست که شیوه‌نامه های شناسایی آن نیز در دست تدوین می باشد.

ایشان با اشاره به شاخص های تدوین شیوه‌نامه‌های تخصصی شناسایی در حوزه معاونت سرآمدان، شیوه‌نامه مربوط به نخبگانی که در حوزه جذب در دستگاه های اجرایی متقاضی اند را دارای 40 شاخص دانست و طراحی و احصاء آن را امری دقیق برشمرد که می بایست به دقت صورت گیرد. عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه هر فردی که تحت عنوان سرآمد یا نخبه شناسایی می شود دارای یک مسئولیت اجتماعی نیز می باشد و بنیاد ملی نخبگان وظیفه دارد تا به نخبگان کمک کند تا این مسئولیت اجتماعی را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. ایشان همچنین در پایان صحبت های خود با اشاره به طرح های شهید احمدی روشن، شهید وزوایی، شهید بهشتی بنیاد ملی نخبگان خواستار نقش آفرینی هر چه بیشتر نخبگان استان در زمینه اجرای طرح های مذکور شد.

دکتر ایزدخواه، سرپرست بنیاد نخبگان استان نیز با اشاره به برنامه ریزی هایی که برای توسعه هیات های اندیشه ورز نخبگان بعنوان بازوی مشورتی دستگاه های اجرایی در استان انجام گرفته است، استفاده از ظرفیت فردی و شخصی نخبگان و تبدیل آن به ظرفیت منطقه ای و ملی با تشکیل هسته های مساله محور که تحت عنوان طرح شهید احمدی روشن و طرح شهید بهشتی برنامه ریزی شده از جمله این برنامه های بنیاد نخبگان استان دانست. وی همچنین با اشاره به دغدغه اشتغال نخبگان و پرداخت جدی بنیاد ملی نخبگان به این مهم، در قالب طرح هایی چون جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و طرح شهید وزوایی، طرح شهید دکتر کاظمی آشتیانی، طرح شهید دکتر چمران را نیز از دیگر طرح های حمایتی بنیاد برشمرد که نخبگان استان می توانند از تسهیلات حمایتی آن ها بهره مند شوند.

در ادامه جلسه تعدادی از مستعدان پرسش‌هایی را درخصوص روند جذب در دستگاههای اجرایی و طرح های شهید احمدی روشن، شهید وزوایی، شهید بهشتی مطرح و پاسخ خود را دریافت کردند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 164702
کلمات کلیدی
مدیر خراسان جنوبی
خبرنگار

مدیر خراسان جنوبی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید