بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/11/19 - 00:00
  • - تعداد بازدید: 149
  • - تعداد بازدیدکننده: 112
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
با حضور رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در سیستان و بلوچستان:

مراسم تجلیل از پزشک و نخبه نهبندانی؛ شهید دکتر احمد آتش دست برگزار شد.

همایش ملی تجلیل از مقام نخبه پزشکی اهل نهبندان؛ شهید دکتر احمد آتش دست" با حضور مدیر کل  دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان  و همچنین با حضور روسای بنیاد های نخبگان استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت نیمه حضوری و مجازی برگزارشد.

~/Asset/News/News/Image/atash2.jpg

به گزارش روابط عمومی بنیاد خراسان جنوبی: مراسم تجلیل از پزشک و نخبه نهبندانی؛ شهید دکتر احمد آتش دست با حضور جناب آقای دکتر شاهرضایی مدیر کل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان  و همچنین با حضور روسای بنیاد های نخبگان استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان  و خانواده شهید معزز و تعدادی از اساتید و دانشجویان  دانشگاههای استان سیستان و بلوچستان به صورت نیمه حضوری و مجازی برگزارشد.

در این مراسم دکتر احمدی زاده ضمن عرض سلام و خیر مقدم به شرکت کنندگان در جلسه و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، از شهدای دفاع مقدس به ویژه شهید بزرگ سردار حاج قاسم سلیمانی یادی کردند و از رئیس بنیاد نخبگان استان سیستان جهت برگزاری این مراسم و جناب آقای دکتر شاهرضایی مدیر کل محترم دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان جهت حمایت از برگزاری مراسم مذکور تشکر کردند.

 ایشان در ادامه گفت: ما از بنیاد نخبگان در شورای عالی انقلاب یک تعریف از نخبه داریم که بنا به این تعریف نخبه فردی است که دارای هوش است، تخصصی اکتساب می کند و یک اثر تیز خلق می کند و در راه آرمان ها و اعتلای کشور گام بر می دارد.

وی گفت: به نظر بنده مهمترین شرط نخبگی همان اثرگذاری است که شهدا و این شهید عزیز شخصی بودن که واقعا اثرگذار بودن و در زمان خودش خوب درک کنند که مسائل و مشکلات چیست و در راه رفع آن مشکلات اثر گذاری کردند و این بالاترین حد از نخبگی است که جان خودش را بگیرد و در راه آرمان های کشور قدم بر می دارد. شخصی که می رود و در راه آرمان های کشور گام برمی دارد یک نخبه و یک الگو برای ما می شود.

احمدی زاده افزود: بنابراین تکریم شهدا و مقام و یاد آنها یک کار مهمی است و مستعدان ما باید آگاه باشند که هر کدام از ما که به یک صندلی الان تکیه زدیم و در واقع مدیریتی اگر حساب کنیم با تعداد این ۳۵۰۰ صندلی مدیریتی در کشور و ۲۲۰ هزار شهید برای هر صندلی ما ۳۲ شهید خونش ریخته شده است. ما باید به فکر باشیم و فکر کنیم که باید چکار کنیم که آرمان های آنها را ادامه بدهیم که خدای نکرده خون شهیدان به ناحق ریخته نشود. ما باید بدانیم که آنها چه آمال و اندیشه های داشتند و در راستای حفظ آن آمال و اندیشه ها گام برداریم. ان شالله خداوند ما را دور نکند از این راه و هر راهی که انتخاب می کنیم توجه ما را دور نکند از این خون هایی که ریخته شده است.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: شهید آتش دست مدتی از عمر با برکت خودشان را در منطقه بسیار محروم نهبندان سپری کردند و در آن منطقه به پاس خدمات آن شهید بیمارستانی تاسیس شده است. بنده نیز افتخار این را داشتم که در چندین دوره برگزاری اردوی جهادی در آن منطقه شرکت کنم.مقام معظم رهبری جمله بسیاری مشهوری دارند که می فرمایند: من با آمدنم به نهبندان و از این دست مناطق می خواهم به مسئولین کشور هشدار دهم که توجه به مناطق محروم را یادشان نرود.

در ادامه افزود: مردم ما باید یادتان نرود امروز در شرایطی هستیم که دیگر جنگ فیزیکی نداریم بلکه جنگ های دیگری داریم که همان جنگ نرم است و از این طریق جوانان ما را تهدید می کنند، دهها شبکه خبری و شبکه های فرهنگی در دنیا بر ضد جمهوری اسلامی کار می کنند و هدفشان این است که ما الگو نشویم، نسل جدید نمی دانند چه سختی های طی شده که ما به این مرحله رسیدیم و توانسته ایم در بسیاری از علوم حرف اول را بزنیم. مثل همین واکسن کرونا که امروز خودمون در تولید خودکفا شده ایم و گرنه برای دور اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم سایر کشورها به ما واکسن نمی دانند و کشور فلج میشد. بنابراین وجود نخبگان و جوانان در کشور برای ما بسیار ارزشمند است و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری آینده ما مدیون خون شهدا و زحمتهایی است که کشیده اند.

در پایان جلسه اقای دکتر احمدی زاده با اهدای تابلوفرش به خانواده معزز شهید دکتر احمد آتش دست، از خانواده ایشان تقدیربعمل آورند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 142113
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم