شنبه 10 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان در گردهمایی نظر سنجی سند چشم انداز بیرجند عنوان کرد:
شهر بیرجند در سند چشم انداز شهر علما و نخبگان معرفی شود.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در گردهمایی سند چشم انداز شهر بیرجند گفت: از خراسان جنوبی  7 پدر علم  به جامعه علمی کشور و جهان معرفی شده اند.

دکتر سید سعیدرضا احمدی زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در گردهمایی سند چشم انداز شهر بیرجند که با حضور نخبگان و سرامدان و مدیران دستگاههای اجرایی استان و اعضای شورای شهر برگزار گردید اظهار داشت: شهر بیرجند را بنام شهر علما و نخبگان می شناسند اینجا از قدیم مرکز پرورش پدران علم بوده و 7 پدر علم از این خطه به جامعه علمی کشور و جهان معرفی شده اند.

وی در ادامه افزود: در فراخوانی که از نخبگان متاهل و مجرد استان داشته ایم برای اینکه مهمترین خواسته های شما از شهر چیست موارد زیر را خواستار شده اند:

  • فراهم آوردن تسهیلات و زیرساخت هایی برای ایجاد شهری پر از نشاط با حفظ ارزش های انقلابی و دینی.
  • ایجاد برنامه های صحیح و دقیق برای هدایت و حمایت خانواده ها به عنوان مهمترین رکن جامعه.
  • توجه به وجود مشاهیر و پدران علم، معرفی آنها در سطح کشور.
  • جذب منابع پایدار و افزایش قدرت رقابت پذیری، که در این زمینه نخبگان طرح ارائه داده اند.
  • راه اندازی شورای پژوهش شورای شهر بیرجند و استفاده از نظرات نخبگان.

وی در نهایت از شورای شهر و شهردار بیرجند که بی حاشیه به کار خود پرداخته و از اقدامات این دوره شهردار و شورای اسلامی شهر تقدیر کرد.

دکتر جاوید شهردار بیرجند نیز در این گردهمایی گفت: برنامه ریزی راهبردی توسعه شهر زمینه مناسبی برای تحقق حقوق شهروندی است و در سند چشم انداز شهر بیرجند چکیده نظرات مردم بالاخص نخبگان و صاحب نظران چه بصورت جلسات تخصصی و چه پرسشنامه ای استفاده می شود.

دکتر ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند هم با اشاره به ایجاد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر گفت: مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بیرجند در حال شکل‌گیری است و از نخبگان در برنامه ها و شورای پژوهشی استفاده می شود. وی تصریح کرد: رویکرد نخبه گرایی و توجه به دانشگاه و دانشجویان و نخبگان در این سند چشم انداز دیده شده و نقطه نظرات مردم برای تدوین این برنامه اخذ می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1398/08/20
کد : 10044
تعداد بازدید: 116

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601