شنبه 10 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با مشارکت بنیاد نخبگان خراسان جنوبی و دانشگاه بیرجند صورت پذیرفت:
اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی توسط دانشگاه بیرجند و با مشارکت بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در حال برگزاری است.

در حاشیه افتتاحیه این همایش دو روزه که امروز صبح با حضور دانشجویان، اساتید، خیرین و مدیران دستگاههای اجرایی استان در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار گردید، دکتر سیدسعیدرضا احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: در انسان استعدادهای مختلفی وجود دارد که اینها باید به صحنه ظهور برسند و برای این کار اشخاص و بخش خصوصی و مردم نیک اندیش و آینده گر باید برای فرزندان خود در این زمینه وقف کنند.

وی افزود: وقف در طول تاریخ نقش موثر و ارزنده ای در حمایت و پشتیبانی حوزه های مختلف اقتصادی اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی داشته و وقف در زمینه علم و نخبه پروری بسیار ارزشمند است و در احادیث توسط پیامبر اسلام توصیه موکد شده است. وقف در زمینه دانش بنیان و حمایت از تولیدات علمی یکی دیگر از وقفیات می باشد که مردم عزیز را توجیه به این نوع می نماییم. وی این همایش را جهت ترویج وقف موثر داشت و از رئیس دانشگاه بیرجند و اداره اوقاف در این زمینه تشکر کرد.

تاریخ انتشار : 1398/08/21
کد : 10045
تعداد بازدید: 130

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601