رویداد ملی هم نت محصولات استراتژیک خراسان جنوبی برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی باهمکاری دانشگاه صنعتی بیرجند و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رویداد کارآفرینی ملی هم نت محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی رویداد کارآفرینی ملی هم نت (همکاری، مشکل گشایی، نوآوری، توانمندسازی) محصولات استراتژیک استان شامل محصولات زرشک، زعفران، عناب و انار با همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 با حضور متخصصین، نخبگان و استعدادهای برتر کشوری و استانی در جهت بررسی مشکلات و چالش های موجود در پیش روی محصولات استراتژیک این استان به صورت مجازی برگزار گردید.

دکتر احمدی زاده در مراسم افتتاحیه طرح همنت محصولات استراتژیک استان اعلام نمود خراسان جنوبی گردش بیش از بیش از 512 میلیارد تومان بابت چهار محصول استراتژیک داشته و  ۷۵ هزار نفر در این بخش‌ها فعالیت می‌کنند. وی دریافت ایده های نو در زمینه کاشت داشت و برداشت و پسا برداشت و بازاریابی و برداشت بهداشتی محصول و برندسازی و تولید محصول ارگانیک  را از اهداف این طرح  برشمرد. در این طرح که توسط معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور حمایت شده، برندگان و منتخبان بواسطه تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه صنعتی و پارک علم و فناوری در پارکها و مراکز علمی و نوآوری پذیرفته شده و مورد حمایت قرار می گیرند. وی از زحمات دانشگاه صنعتی بیرجند در برگزاری این مراسم و  ۸ پیش رویداد برگزار شده تقدیر نمود . وی از حضور موثر  هیئت داوران نیز تشکر کرد. هئیت داوران متشکل از ۷ داور بسیار باتجربه و شناخته شده در زمینه این محصولات بوده اند. لازم به ذکر است در این برنامه در سال اول ۵۲ طرح به دبیرخانه ارسال شده و پس از برگزاری پیش رویدادهای متعدد و غربالگریهای انجام شده 22 عنوان طرح  به هیئت داوران ارسال شده که پس از بحث و بررسی توسط هیئت داوران ۴ طرح برگزیده به شرح زیر انتخاب شدند:

جوایز رویداد همنت شامل 4 جایزه نقدی جمعا به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال می باشد که به تیم های اول و دوم روی هر محصول استراتژیک مبلغ ۸ و ۶ میلیون تومان و به تیم های سوم و چهارم مبلغ ۴ و ۲ میلیون تومان تعلق گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1399/11/19
کد : 20087
تعداد بازدید: 230