عقد تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با بسیج دانشجویی خراسان جنوبی

 بنیاد نخبگان استان در راستای اجرای فعالیتهای علمی، آموزشی و فرهنگی  تفاهم نامه همکاری مشترک با بسیج دانشجویی خراسان جنوبی منعقد نمود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی، به منظور توسعه زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود، این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری متقابل علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری، با در نظر گرفتن کلیه تجربیات و امکانات طرفین اعم از فنی، تولیدی، آزمایشگاهی، نیروی انسانی، اطلاعات، تجربه و تخصص، جهت رفع نیازهای موجود و ارتقای توانمندی های مشترک، فی ما بین بنیاد نخبگان به نمایندگی آقای دکتر سید سعیدرضا احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی و بسیج دانشجویی خراسان جنوبی به نمایندگی آقای ابوذر صلاحی مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی منعقد گردید.

در این جلسه آقای دکتر سید سعیدرضا احمدی زاده با بیان اینکه بنیاد نخبگان دو ماموریت مهم یعنی شناسایی و حمایت ها از نخبگان در قالب تسهیلات و همچینن هدایت نخبه ها به سمت استعدادهایشان دارد، افزود: مهمترین ماموریت بنیاد، پرورش نخبگان برای اثرگذاری در جامعه است.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هدف بنیاد نخبگان پرورش نخبه ها برای حکمرانی در آینده کشور و اثرگذاری در جامعه است، افزود: نخبه ای که فقط مقاله بنویسد و مشکل جامعه را حل نکند نخبه نیست، نخبه باید در خلق اثر فرهنگی، هنری و ادبی فعال باشد و اثرگذاری او در راستای اعتلای و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باشد.

احمدی زاده با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب به حضور جوان متعهد انقلابی نخبه اشاره شده است، گفت: با توجه به ظرفیت خیلی خوب بسیج دانشجویی، برای ماموریت مهم پرورش و اثرگذاری نخبگان در جامعه، امروز تفاهم نامه ای را با این مجموعه انقلابی منعقد کردیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف بنیاد این است که فرد مستعد را برای اثرگذاری در کشور توانمند کند، گفت: تربیت جوان مومن، نخبه و انقلابی برای حکمرانی در کشور هدف بنیاد است و بالاترین نخبگان شهدا و ایثارگران بودند که در بزنگاه ها فهمیدند که چطور باید اثرگذار باشند و به وظیفه خود عمل کردند.

 

 

تاریخ انتشار : 1400/04/19
کد : 20100
تعداد بازدید: 296