سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری اولین جلسه شورای راهبردی مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند

اولین جلسه شورای راهبردی مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند با حضور دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند، دکتر سید سعیدرضا احمدی زاده سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی، دکتر محمدعلی تاصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در محل مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند برگزار شد.

 در ابتدای جلسه دکتر خامسان ضمن آرزوی قبولی طاعات در ماه مبارک رمضان و شب های قدر افزود تقارن برگزاری اولین جلسه شورای راهبری مرکز نوآوری و شتابدهی با این ایام با برکت، ان شالله نویدبخش روزهای خوب برای مرکز باشد.

رئیس دانشگاه بیرجند از در اختیار قراردادن زیربنایی حدوداً 2500 متر مربع برای مرکز نوآوری و شتابدهی از حمایت کامل دانشگاه از این مرکز گفت.

دکتر احمدی زاده ضمن تشکر از دکتر خامسان بابت حمایت های بی شائبه ایشان در راه اندازی این مرکز گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی مرکزی برای ورود نخبگان و برای ایجاد اشتغال نخبگان در راستای دانشگاههای نخبه پرور است. وی ضمن تشکر از زحمات و حمایت های معاونت علمی و فناوری در راه اندازی این مرکز افزود: لازم به ذکر است در سفر جناب آقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان در تاریخ 97/10/17 مبلغ 15 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این مرکز تصویب و ابلاغ گردید.

دکتر احمدی زاده به عنوان عضو شورای راهبردی شورای راهبردی مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند در ادامه از اهمیت شفاف سازی آیین نامه ها و قرارداد ها و بر لزوم قرار گرفتن این آیین نامه ها در سایت گفت و بر امکان وجود ثبت اینترنتی تاکید کرد.

دکتر محمدعلی ناصری نیز از زحمات و حمایت های دکتر خامسان در جهت راه اندازی این مرکز تشکر کرد و ضمن بیان شرایط مستعد برای ایجاد یک مرکز رشد در دانشگاه بیرجند، بر ثبت آن، برای استفاده از مشوق هایی مثل معافیت مالیاتی شرکت هایی که در اینجا فعالیت می کنند تاکید کرد.

گفتنی است در این مرکز دانشجویان با مهارت‌های کسب و کار، نحوه ورود به بازار و رشد ایده‌های نوآورانه آشنا می شوند و حمایت از ایده برای تبدیل به نمونه اولیه خدمات یا محصول از نظر تجهیزات و مشاوره در این مرکز انجام می‌شود.

در حاشیه جلسه اولین شورای راهبردی مرکز شتاب دهی و نوآوری دانشگاه بیرجند دکتر علی سعیدی به عنوان اولین مسئول مرکز نوآوری و شتابدهی معرفی شد.

تاریخ انتشار : 1398/03/07
کد : 74
تعداد بازدید: 67

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601