شنبه 10 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در دیدار نخبگان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی بیان شد:
دکتر احمدی زاده: استفاده از ظرفیت نخبگان و مستعدان باعث تسریع توسعه استان خواهد شد.

روز گذشته دیدار صمیمانه نخبگان و مستعدان خراسان جنوبی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در محل این سازمان برگزار گردید و حاضرین در جلسه پیرامون مسائل استان و مشکلات نخبگان به بیان نظرات پرداختند.

در ابتدا این جلسه دکتر پورعیسی ضمن عرض خیرمقدم و تشریح اقدامات انجام شده در سازمان مدیریت گفت: باید برش استانی برنامه ششم توسعه را بر اساس سند آمایش استان تهیه کنیم تا به جای این که دستگاه ها بخشی نگر بوده و دستورات وزارت خانه ها انجام دهند، در راستای توسعه استان و مدیریت داخل استان گام بردارند.

محورهای محرک استان، 1- عمران توسعه 2- محرک های اقتصادی 3- افزایش سطح معیشتی مردم 4- مباحث امنیتی 5- مباحث فرهنگی و اجتماعی می باشد که از نظر استاندار و مقامات ارشد استان عمران و توسعه زیرساخت مهم ترین عامل محرک می باشد.

از نخبگان انتظار داریم تا با رصد مسائل استان  شاخص های مهم و محورهای محرک استان راکه باید پررنگتر دیده شود احصا نمایند و در کارگروه های مختلف استان نقش پررنگی داشته باشند.

ما برای اجرایی سازی نظرات و ایده های نخبگان هیچ محدودیتی نداریم و ابزارهای لازم را برای هماهنگی دستگاه های اجرایی در این خصوص را در دست داریم.

وی با بیان منابع در اختیار استان افزود: طرح های پژوهشی تصویب شده و نخبگان می توانند به عنوان مجری طرح ها اقدام نمایند. برای پژوهش و تحقیق باید هزینه نمود.

ما این آمادگی را داریم تا ماهی یکبار در قالب اتاق های فکر جلسات را برگزار نماییم.

در ادامه دکتر احمدی زاده ضمن تشکر از دکتر پورعیسی به خاطر توجه ویژه و همیشگی به نخبگان گفت:

استفاده از ظرفیت نخبگان و مستعدان باعث تسریع توسعه استان خواهد شد. نخبگان و استعدادهای برتر حاضر همه از نخبگان فعال و همیشه در صحنه می باشند که طرح های کاربردی نیز ارائه نموده اند. دوستان مطالب خود را در ادامه بیان خواهند نمود.

در نشست با استاندار مصوبات خوبی از قبیل: تشکیل اتاق فکر، اولویت واگذاری طرح های پژوهشی استان به نخبگان، تشکیل کارگروه رفع موانع شرکت های دانش بنیان، حمایت از رویداد همنت محصولات استراتژِک استان و اولویت خرید از شرکت های دانش بنیان استان و تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی به تصویب رسید.

از سازمان مدیریت تقاضا دارم قوانین دانش بنیان را احصا و به دستگاه های اجرایی ابلاغ نماید. آینده پژوهی استان در قالب طرح و ذیل کارگروه های آموزش و پرورش به نخبگان و استعدادهای برتر واگذار گردد و یکی دو شرکت تحققیقاتی برای جذب نخبگان طرحهای مهم آماری، اقتصادی، پژوهشی و مطالعاتی به آنها واگذار شود.

وی افزود: اتاق فکر نخبگان با دستورالعمل جنابعالی و دستور استاندار تشکیل خواهد شد که در ساختار اتاق فکر چند نفر به عنوان عضو ثابت و چند نفر به عنوان متغیر بر حصب موضوع دعوت خواهند شد و دستگاه های اجرایی چالش های خود را ارائه نموده و نخبگان راهکارهای خود را در این خصوص ارائه می نمایندو به صورت موضوعی و تخصصی موضوعات بررسی می شوند.

بنیاد نخبگان خراسان جنوبی این آمادگی را دارد تا با همکاری نخبگان استان و نخبگان خراسان جنوبی ساکن در استان های دیگر طرح توسعه پایدار روستای را اجرایی نماید.

تاریخ انتشار : 1398/09/04
کد : 10046
تعداد بازدید: 95

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601