سه شنبه 6 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با مشارکت بنیاد نخبگان خراسان جنوبی و اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران استان برگزار گردید:
تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی

مراسم تجلیل از نخبگان شهدا و ایثارگر با حضور جمع کثیری از نخبگان و خانواده های شهدا و ایثارگران و مدیران دستگاههای اجرایی استان روز گذشته در سالن مجتمع ایثار برگزار گردید. 

دکتر سید سعیدرضا احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در جلسه تجلیل از نخبگان شاهد و سرامدان ایثارگر خراسان جنوبی اظهار داشت: نخبگان باید در راه اعتلای فرهنگ انقلاب موثر باشند و آنهایی که در راه علم وارد می‌شوند و تجربه کسب می‌کنند باید به خود  افتخار کنند.

سید سعیدرضا احمدی‌زاده شهدا را نخبگان واقعی در کشور دانست و افزود: نخبگان واقعی ما شهدا بودند که جان خود را در کف دست گذاشتند تا از کشور دفاع کنند و ما هم با علم و فناوری که داریم می‌توانیم نظام سلطه دشمن را به زانو درآوریم.

وی گفت: هر کس علم دارد قدرتمند می‌شود و دشمنان تلاش دارند تا ایران در موضوعات علمی راه از پیش نبرد اما با وجود همه مشکلات که در شرق و غرب وجود دارد شاهد پیشرفت‌‍‌های خوبی در کشور هستیم.

احمدی‌زاده افزود: طبق تعریف شورای انقلاب فرهنگی نخبه کسی است که هوش ذاتی دارد و می‌تواند در خلق آثار علمی فرهنگی و ادبی تعقل ایجاد کند که بخشی از این روند اکتسابی است و در کل نخبه  جمهوری اسلامی باید زمینه ساز اعتلا شود.

وی بیان کرد: گاهی نخبگانی را تربیت می‌کنیم که صرفا در موضوعات علمی کار می‌کنند و بعضا علمشان در اختیار استعمار قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: نخبگان واقعی ما همان شهدا هستند و ما مدیران خیلی از اقدامات را می‌توانستیم انجام دهیم که نکردیم که باید در دستور کار قرار دهیم.

احمدی‌زاده افزود: هنر شهدا گذشتن از جان بود و امروز وقت جهاد علمی است اگر در زمینه علم و فناوری قدرتمند شویم خیلی‌ها را با علم می‌توانیم به زانو در آوریم و امروز که جمهوری اسلامی ایران پای مذاکره می‌آید به دلیل وجود علم است.

وی افزود: سرعت رشد علمی در ایران 11 برابر متوسط جهانی است و ایران با وجود مشکلات و تحریم، پیشرفت‌های علمی خوبی به ویژه در صنعت هوا فضا، سلول‌های بنیادی و علم نانو داشته و ما نیز در تلاشیم برای پیشرفت علمی استان خراسان جنوبی، پیوند نخبگان علمی با نخبگان ایثارگر را تقویت کنیم.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی از 34 نوع جایزه برای نخبگان در حوزه ایثارگران و شهدا خبر داد و اظهار داشت: پروژه‌های مسئله محور با هدف تشکیل هسته‌های نخبگانی را به نام جایزه شهید احمدی روشن تعریف کردیم و در این طرح ها قرار است 10 تا 15 نخبه زیر نظر یک استاد، در مدت 9 ماه یک مسئله واقعی از منطقه و کشور را حل کنند و قرار است با کمک نخبگان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی پروژه‌های مسئله محور در این حوزه را تعریف و اجرا می‌کنیم.

 

تاریخ انتشار : 1398/10/09
کد : 10057
تعداد بازدید: 66

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601