گزارش اردوی جهادی نخبگان به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

اردوی جهادی نخبگان و اعضای هیات علمی دانشگاهها به همت بنیادنخبگان خراسان جنوبی و بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان در مناطق سیل زده منطقه دشت یاری چابهار استان سیستان و بلوچستان از تاریخ ۹ الی ۱۳ بهمن ماه ۹۸ برگزار گردید.

سلام به همه دوستان و همراهان گرامی  بحمدالله اردوی جهادی نخبگان به پایان رسید و همه به سلامت به خانه  برگشتند.

جای همه عزیزان که دل در گرو کار جهادی میدانی داشتند  و میخواستند بیایند و نتوانستند خالی،  فضا پر از حال خوب بود و بقولی کلی حال خوب خریدار شدیم و نصیبمان شد و کلی روحمان جلا یافت برای همه پشتیبانان هم که کمک کردند کلی دعای خیر شنیدیم.

بحمدالله تا کنون موارد زیر از نتایج اردوست که محقق  یا مصوب شده اند:

۱- مقرر شد توسط خیر بزرگوار جناب مهندس عظیمی که در اردو بودند با توجه به تخریب ۱۰۰% در ۲۲ مدرسه یک مدرسه در منطقه دشتیاری چابهار احداث شود برای سلامتی این خیر آزاده و باغیرت و پهلوان لر بختیاری و شادی روح پدربزرگشان صلوات می فرستیم.

۲- قسمتی از یک مدرسه تخریب شده توسط ماساخته شود‌.

۳- حدود ۲۰ سرویس بهداشتی برای مدارسی که ۱۰۰% سرویسهایشان خراب شده در منطقه دشتیاری و ۲۰ تای دیگر در منطقه کنارک ساخته شود.

۴- یک خانه که ۱۲ خانوار در  حومه کنارک در آن مستقر بودند و یکی از خانوارها در حیاط برای خود خانه ای با یک سقف از چوب خرما زده بود و ویران شده بود و فرزند یک و نیم ساله یکی دیگر از اعضا خانوارها در گودالی درون خانه غرق شده بود،  با تجهیزات توسط جوان بزرگوار آقای محمد حسین صفوی که در اردو بودند ساخته و آماده شود. درود می فرستیم  بر این جوان  تربیت یافته و نخبه و با شرف و آزاده که در هنگام شنیدن صحبتهای خانمی که خانه اش تخریب شده بود اشک در چشمانشان حلقه زده بود و بشدت متاثر شدند و کمکهای  فراوان دیگری کرده بودند و رحمت خدا بر پدر و مادر ایشان که چنین جوانی تربیت نموده اند.

  ۵- در آخرین دقایق اردو به درخواست دهیاری به روستای چراغ اباد در کنارک رفتم که دهها خانوار فاقد سرویس بهداشتی و حمام مناسب بودند و قول ساخت ۳ سرویس و حمام داده شد متاسفانه تعدادی از خانمهای روستا بیش از ۵ ساله که همسرانشان در بند دزدان دریایی سومالی بودند.

۶_ در روستای سند نور محمد مجاور سنگان با توجه به محرومیت، تخصیص مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به ۱۳ خانواده که نیازمندترین افراد به انتخاب اعضا شورای ده و معتمد روستا بودند و تخصیص ۱۵۰ پاکت سیمان و ۵ تانکر ۱۰۰۰ لیتری.

۷- کمکهای مشاوره ای و فنی فوری زیادی به بسیاری از مردم  توسط نخبگان مهندس در اردو داده شد و کمکهای دیگری از جمله قول خاکریزی برای چند خانه و تانکر آب و سیمان داده شد که همه انجام میشود.

۸- ۱۰۰ تن سیمان خریداری شده و ۲۵ تن ارسال شده و بقیه ارسال و در پروژه های ذکر شده بکار خواهد رفت و نیاز منطقه به دهها برابر این مقدار است.

۹- ۵۰ تانکر آب ۱۰۰۰ لیتری خریداری و ارسال شده که نیاز منطقه دهها برابر این تعداد است.

۱۰- ۲۰۰  گالن و قرص ضدعفونی کننده به اداره بهداشت تحویل شد که به روستاهایی که لیست نمودیم تحویل دهند.

۱۱- ۱۰۰۰ پک آموزشی به کودکان اهدا شد که خیلی موثر بود و موجب شور و نشاط گردید.

۱۲- بحمدالله تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیون تومان وجه نقد جمع شده که ۵۱ میلیون اجناس شامل سیمان و تانکر و گالن آب و پکهای آموزشی خریداری شده  و بقیه وجه صرف موارد ذکر شده خواهد شد.

نیاز به کمکهای مالی برای امور زیر ساختی احساس و همچنان درخواست اطلاع رسانی به گروهها برای جذب کمک داریم.

 

   ۱۳۳ خودرو شامل پتو و لحاف و تشک و مواد غذایی و پوشاک که بهمراه ما در منطقه اعزام شدند و این کالاها به مردم نیازمند توسط نخبگان جهادی اهدا شد.

۱۳_ دانشگاه بیرجند  که اقلامی را  از اعضا  هیئت علمی و کارکنان و دانشجویان جمع نموده بود در اختیار برای توزیع قرار دادند و همچنین مبلغ ۸۰ میلیون ریال که از افراد ذکر شده جمع آوری شده بود با لطف  و مشارکت برادر بزرگوار و جهادی جناب دکتر خامسان  رئیس محترم دانشگاه در اختیار اردو قرار گرفت و همچنین موافقت با اعزام اعضا هیئت علمی نمودند که از این برادر خیرخواه تقدیر می نماییم.

۱۴ - در جلسات با فرمانداریهای کنارک و چابهار مقرر شد کار گروههای مشترک مطالعاتی شکل بگیرد و به شدت درخواست مطالعات جمع اوری ابهای سطحی در شهرها را داشتند  و نیز خواستار مطالعات اقتصادی و اجتماعی و توسعه ای و آسیب شناسیها در منطقه شدند که قرار شد فراخوان به نخبگان ارسال شود.

۱۵- با پیگیری های آقای دکتر پهلوان رئیس محترم بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان که در طول اردو دلسوزانه پشتیبانی و هماهنگیها و برنامه ریزیهای لازم را داشتند و ازایشان تقدیر داریم، مقرر شد  مسئولین محترم ستاد آب و فرسایش و خشکسالی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به منطقه دعوت شوند و کمکهای فنی لازم انجام شود.

از نماینده معزز ولی فقیه در استان که در طول اردو چندین بار ما را مورد تفقد و دعای خیر خویش قرار دادند و با ارسال نامه دستور به برگزاری این اردو دادند و باعث این امور حسنه و خدمت به برادران مظلوم و نجیب سیستان و بلوچستان شدند سپاسگزاریم.

ازاستاندار بسیجی و جهادی و دلسوز استان که پشتیبانیهای لازم و دستور اعزام ۳ خودرو به منطقه فرمودند سپاسگزاریم. و نیز از سردار شجاع فرمانده محترم نیروی انتظامی  استان در کمک به اعزام خودروی حمل سیمان سپاسگزاریم.

از مدیریت سیمان باقران و کمک موثر به منطقه سپاسگزاریم.

از شرکت احیا سپاهان و جناب آقای دکتر صفوی و شرکت سنگ آهن خواف آقای گلزار که ۵۰ میلیون تومان کمک کردند و بزودی کمکهای دیگری خواهند نمود سپاسگزاریم.

از فرماندار چابهار آقای مهندس رحمدل بامری و آقای مهندس میر معاون برنامه ریزی و اقتصادی و خانم شیرخانزهی بخشدار مرکزی شهرستان  و معاون عمرانی فرماندار و از آقای مهندس یوسفی فرماندار کنارک و آقای مبارکی بخشدار مرکزی کنارک و خانم آبیلی معاون عمرانی فرماندار کنارک که پیوسته در کنار ما بودند و همراهی نمودند تشکر می نماییم

ظرف یک ماه آینده با اعزام افراد و نخبگان نظارت بر پیشرفت امور را انجام و خدمت شما عزیزان گزارش خواهیم داد و هر جا رفتیم و قولی دادیم عمل خواهیم کرد.

با سپاس فراوان از لطف و اعتماد شما همراهان و خیران بزرگوار و نخبگان جهادگر شرکت کننده در اردو، ان شاء  الله که این نیات و اعمال شما ذخیره این دنیا و آخرت شما گردد

 خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار.

با احترام سید سعید احمدی زاده بنیاد نخبگان خراسان جنوبی

تاریخ انتشار : 1398/11/15
کد : 10062
تعداد بازدید: 690