دوشنبه 23 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت:
علم و فناوری حوزه اقتدار کشور است.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر خود به خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این دیدار گفت: دانشگاه‌های ما باید به سمتی پیش روند که مشکلات منطقه و کشور را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از اقتصاد دانش بنیان جلوی خام فروشی کالا‌هایی از جمله نفت و محصول استراتژیک زعفران را بگیریم، گفت: استفاده از اقتصاد دانش بنیان می‌تواند ارزش افزوده محصولات را بیشتر کند که نمونه آن تولید دارو از زعفران است.

ستاری گفت: کرونا آزمون بزرگی برای دنیابود که ایران از این آزمون سربلند بیرون آمد. وی با اشاره به اینکه به جز چند روز ابتدای شیوع کرونا واردات تجهیزات مورد نیاز درمان نداشتیم ، افزود: امروز پیچیده‌ترین تجهیزات پزشکی مورد نیاز این حوزه را با تلاش نخبگان مان در داخل کشور می‌سازیم.

نماینده، ولی فقیه در استان هم با تأکید بر توجه به استعداد‌ها و توان جوانان برای حل مشکلات کشور، گفت: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اینکه پیشرفت و توسعه نخبگان و جوانان در دست آنهاست کار بزرگی را انجام می‌دهند.

آیت الله عبادی گفت:کرونا در کنار مشکلاتی که داشت برای ما تجریه خوبی بود در حالی کشور‌های غربی دارای مشکلات فراوان هستند، اما در ایران اسلامی، مردم به دنبال کمک به هم نوعان هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید برای حل مشکلات مردم پای به میدان بگذارند، افزود:توجه به اقتصاد دانش بنیان ضرورت امروز کشور است.

 حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در دیدار با دکتر ستاری معاون علم و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: شما هم در جایگاه شخصی، که انسانی دوست داشتنی هستید وهم در جایگاه شخصیتی، جایگاهی که شروع رشد جوان ها و نخبگان جامعه به دست شما افتاده است، بسیار موفق هستید.

وی با اشاره به اینکه کاملا باید اعتراف کنیم که در یک مقطعی، تاریخ را اشتباه رفته ایم، خاطر نشان کرد: جامعه ایرانی اسلامی ما با استعدادها شرایط و سابقه‌ و تجربه های تلخ و شیرینی که داشته است اکنون به این نتیجه رسیده است که باید به خودمان بازگردیم.

.امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: هویت هر دانشگاهی این است که مشکلات مردم خود را حل کند و هیچ افتخاری بالاتر از این نیست.

تاریخ انتشار : 1399/03/13
کد : 10078
تعداد بازدید: 82

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601