سه شنبه 6 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با همکاری بنیاد نخبگان صورت پذیرفت:
تقدیر استاندار خراسان جنوبی از روستازاده ای که پدر علم سم شناسی ایران شد

استاندار خراسان جنوبی به مناسبت ششمین همایش روز ملی روستا و عشایر در دیداری صمیمانه با پرفسور بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران به عنوان میهمان ویژه این همایش دیدار و گفت و گو کرد و از زحمات ایشان تقدیر نمود.

در این دیدار صمیمانه که در حاشیه همایش روز ملی روستا و عشایر و با همکاری بنیاد نخبگان خراسان جنوبی صورت پذیرفت، مهندس معتمدیان گفت: خدمات ارزنده دکتر بلالی مود به مردم ایران بویژه جانبازان شیمیایی هفت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و بواسطه یک عمر خدمت پرافتخار به مردم و خصوصا کمک های ایشان به روستائیان از ایشان تقدیر و تشکر می گردد.

معتمدیان در ادامه گفت: مهمترین راهبرد اشتغالزایی روستایی، مبارزه با خام‌فروشی محصولات و تولیدات روستایی و ایجاد و گسترش فعالیت‌های ارزش‌ آفرین در روستاها است و نخبگان و سرامدان استان می توانند با همفکری و ارائه طرح در این زمینه بسیار موثر عمل کنند.

در این دیدار صمیمانه دکتر بلالی از تلاش های خستگی ناپذیر استاندار در کمک به مناطق روستایی تقدیر نمود و گفت اطلاع دارم که استاندار مردمی و دلسوز و با تدبیر این استان برای رفاه روستائیان و توسعه پایدار این منطقه و خصوصا مناطق مرزی خدمات ذیقیمتی با وجود کمبود منابع مالی داشته اند خصوصا کمک به رفع محرومیت ها از طریق معین های تعیین شده از جمله ستاد فرمان امام و کمیته امداد امام داشته اند.

وی افزود: در حال حاضر توسعه اقتصادی این منطقه از طریق استفاده از استعدادهای درخشان برای نهادینه کردن فن آوری های  نوآورانه کاربردی نظیر انرژی خورشید و باد و تبدیل سنگ های معدن قیمتی به جواهرات و فراوری محصولات استراتژیک مثل زرشک و زعفران و عناب و انار نیازمند حمایت بیشتر مسئولین محترم دولت می باشد. همچنین کمک به توسعه سلامت و گردشگری بویژه ترمیم و بهسازی آثار باستانی در روستاها و آماده کردن زیرساخت ها نظیر بوم گردی و صنایع  دستی بویژه فرش دستباف و خدمات استاندارد بین راهی و تشکیل صندوقهای خرد اعتباری برای سرمایه گذاری روستاییان و پوشش کامل بیمه ای روستاییان عزیز و خصوصا تامین منابع آبی اهمیت زیادی در اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت دارد.

پرفسور بلالی گفت: حمایت بیشتر دولت مرکزی بهترین پاداش برای استاندار محترم و سایر مسئولین محلی می باشد و موجب رضایت مردم و خداوند خواهد بود.

در پایان این دیدار استاندار خراسان با اهداء لوح ارج نامه و هدیه نفیس از زحمات پرفسور بلالی مود تقدیر نمود.

تاریخ انتشار : 1398/07/16
کد : 36
تعداد بازدید: 149

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601