سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

ابلاغ دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان در راستای اجرای «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» و «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات فرهنگی رفاهی» دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن نخبگان را به شرح زیر ابلاغ نمود.

بنیاد ملی نخبگان در راستای اجرای «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» و «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات فرهنگی رفاهی» دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن نخبگان را به شرح زیر ابلاغ نمود.
دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی که بیش از سه سال از تاریخ دانش‌آموختگی آنان از مؤسسه‌های علمی داخل کشور یا بیش از شش سال از دانش‌آموختگی آنان از مؤسسه‌های علمی خارج از کشور نگذشته باشد؛ درصورت احراز شرایط شیوه نامه می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. آیین‌نامه و شیوه نامه مذکور در بخش «تسهیلات و حمایت‌ها» در وبگاه tehran.bmn.ir قابل مشاهده است نمایند.

1. تسهیلات خرید/ ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر مشمول تسهیلات در سال 1397 بنا بر مصوبه شورای پول و اعتبار به‌ مبلغ دو میلیارد ریال (200 میلیون تومان) با نرخ سود 18% و بازپرداخت تا حداکثر 20 سال می‌باشد که با معرفی بنیاد توسط بانک‌های عامل به مشمولان پرداخت می‌گردد.

2. منابع و مجوزی برای پرداخت مابه‌التفاوت سود تسهیلات وجود ندارد و متقاضی در صورت قبول شرایط تسهیلات اقدام به درخواست و دریافت تسهیلات نماید.

3. مهلت استفاده ازتسهیلات مسکن برای کلیه مشمولانی که برای دریافت تسهیلات دو میلیارد ریالی به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند از تاریخ صدور نامه معرفی به بانک به مدت یک سال می ‌باشد و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

4. امکان افزایش مبلغ تسهیلات یا تغییر در نامه معرفی برای تمامی افرادی که برای دریافت تسهیلات یک میلیارد و ششصد میلیون ریالی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، وجود ندارد.

5. در صورتی که اعتبار نامه معرفی متقاضیان به بانک قبل از این بخشنامه منقضی گردد ، معرفی‌نامه فقط برای یک نوبت (به‌مدت شش ماه) تمدید می‌شود و تمدید مجدد آن ممکن نخواهد بود.

6. درخواست تغییرات از جمله تغییر استان و شهر درخواستی و نوع تسهیلات (ساخت/ خرید مسکن) فقط یک بار و قبل از انقضای زمان اعتبار نامه معرفی اولیه امکان پذیر است.

7. مهلت ثبت درخواست دریافت تسهیلات(معرفی به بانک عامل) برای مشمولان حداکثر 3 سال پس از زمان تأیید مشمولیت فرد می‌باشد. برای مشمولان سال‌های 1390 تا 1394 این مهلت تا پایان سال 1398 خواهد بود.

8. با توجه به موارد فوق لازم است متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید/ ساخت مسکن قبل از ارائه درخواست، بررسی‌های لازم را انجام داده و ضمن اطلاع کافی از شرایط و جزییات وام در زمانی که شرایط لازم و توان مالی برای تامین مبلغ مازاد بر وام، همچنین پرداخت اقساط را دارند، برای استفاده از تسهیلات اقدام نمایند.

تاریخ انتشار : 1397/09/26
کد : 50
تعداد بازدید: 155

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601