پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری رویداد کارآفرینی عناب در استان خراسان جنوبی

تفاهم نامه همکاری مشترک در برگزاری رویداد هم نت (همکاری، مشکل­گشایی، نوآوری و توانمندسازی) در زمینه محصولات کشاورزی استراتژیک استان ویژه محصول رویداد عناب فی مابین دانشگاه جامع علمی- کاربردی و سرپرست بنیاد نخبگان استان با موضوعات ذیل منعقد گردید.

دکتر احمدی زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان در این جلسه گفت؛ رویداد کارآفرینی عناب(استارتاپ) نقش مهمی در اقتصاد دانش بنیان دارند و توجه ویژه ای باید به اینها شود و این استارتاپ ها حاصل ایده و تبدیل آن به محصول است بسیاری از شرکت های استارتاپی ابتدا کوچک بودن مانند اسنپ و دیجی کالا.

وی افزود: همه این موارد ما را کمک می کنند که در راستای هدف معاونت از زیست بوم فناوری و کار آفرینی کشور حمایت و تولیدات اقتصادی و دانش بنیان را رونق ببخشیم. لذا بنیاد نخبگان با عقد این تفاهم نامه به 3 تیم برگزیده 30 میلیون ریال جایزه اهدا خواهد نمود و در راستای تشکیل شرکت های فناور تسهیلات به صورت سرمایه اول ایده seed money)) در اختیار برگزیدگان رویداد قرار خواهد داد و برای 3 تیم برگزیده دوره های کارآفرینی و توانمندسازی را برگزار می نماید.

در ادامه دکتر فورگی نژاد رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان گفت: حمایت بنیاد از نفرات و شرکت کنندگان ، حمایت از فرایند کارآفرینی و ادامه راه در جهت توسعه استان و ایجاد کسب و کارهای نو است.

وی در ادامه افزود: عناب محصولی انحصاری استان است و 95 درصد عناب کشور و بهترین نوع آن در استان تولید می شود ولی در زمینه فرآوری و بازاریابی و فروش آن در سطح استان و کشور زیاد کار نشده است ولی در این زمینه بیش از 50 نوع محصول در چین تولید می شود که می توان از آنها ایده گرفت در زمینه ایجاد محصولات متنوع و تجاری سازی و بازاریابی آن ها اقدام نمود.

یکی دیگر از اهداف این رویداد شناساندن محصول عناب به عنوان یک محصول فراسود غذایی و دارویی در سطح کشور و دنیا می باشد

در انتها رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان از علاقمندان دعوت نمود جهت شرکت در این رویداد تا تاریخ 5/12/97 به وبگاه رویداد به نشانی www.chilaan.com مراجعه نمایند.

تاریخ انتشار : 1397/11/18
کد : 60
تعداد بازدید: 194

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601