پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اختتامیه نخستین رویداد کارآفرینی خراسان جنوبی در زمینه عناب برگزار شد.

اختتامیه نخستین رویدادکارآفرینی عناب  خراسان جنوبی با محوریت محصولات تولیدی این محصول در حوزه دارویی، غذایی و بهداشتی و با حضور و مشارکت سرمایه گذاران، تسهیل گران و فعالان این حوزه با همت دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی و همکاری بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری استان، دانشگاه بیرجند، منطقه ویژه اقتصادی و سایر دستگاه های استان برگزار شد.

 در این دوره ۱۱۲ طرح یا ایده به دبیرخانه این استارتاپ ارسال شد که از این تعداد ۹۴ طرح به مرحله داوری رسید و ۱۲ ایده یا طرح به عنوان برگزیده استارت آپ عناب معرفی و از صاحبان آن‌ها تجلیل و قدردانی شد. همچنین از چهار تیم برتر دارای محصول در زمینه عناب با حضور استاندار خراسان جنوبی، سرپرست بنیاد نخبگان استان، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی و رئیس فرابورس ایران تجلیل و قدردانی شد.

بنیاد نخبگان خراسان جنوبی به 3 تیم برگزیده 30 میلیون ریال جایزه اهداء نمود و در راستای تشکیل شرکت های فناور تسهیلات به صورت سرمایه اول ایده (seed money) در اختیار برگزیدگان رویداد قرار خواهد داد و برای 3 تیم برگزیده دوره های کارآفرینی و توانمندسازی را برگزار می نماید.

عناب میوه‌ای با خاصیت‌های فراوان است که بیشترین سطح کشت آن مربوط به خراسان جنوبی است، اما عدم شناخت از خاصیت‌های این میوه و نبود فرآیندهای مربوط به تولید تا مصرف محصول عناب باعث شده تا این میوه به خوبی شناخته نشود.
خراسان جنوبی با داشتن ۹۸ درصد سطح زیر کشت عناب به عنوان اولین تولیدکننده این محصول در کشور و جهان مطرح است؛ چنانکه می‌توان از این محصول با برنامه‌ریزی‌های صحیح در جهت توسعه‌ی اقتصادی استان گام برداشت.

تاریخ انتشار : 1397/12/12
کد : 64
تعداد بازدید: 121

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601