پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه خلاقیت و اختراع برای دانش آموزان برگزیده طرح دوست علمی برگزار شد.

کارگاه خلاقیت و اختراع برای دانش آموزان برگزیده طرح دوست علمی برگزار شد.

لزوم ایجاد فضای انگیزشی برای دانش‌آموزان به منظور ظهور و بروز استعدادها و هم­چنین زمینه‌سازی برای اثرگذاری نخبگان و استعدادهای‌برتر در جامعه، بنیاد نخبگان خراسان جنوبی را بر آن داشت تا کارگاه خلاقیت را با هدف انتقال مفاهیمی از جمله تفکر خلاق و روش های تقویت خلاقیت، کار گروهی، تعریف و حل مسئله، تفکر تحلیلی و تصمیم‌گیری منطقی و هم‌چنین آشنایی با پژوهش و گزارش‌نویسی علمی برای دانش آموزان نمونه برگزار کند.

در این کارگاه آقای دکتر احمدی زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان هدف از برگزاری این کارگاه را برای دانش آموزان مقطع دبیرستان ، آشنایی با مشاغل و آشنایی با شرکت های دانش بنیان و خدمات بنیاد نخبگان بیان نمود و اینکه علم چگونه ثروت را بوجود می آورد. وی با بیان اینکه مشکلات اخیر در کشور بعلت کمبود علم و تجربه می باشد افزود علم یعنی دانایی و فناوری یعنی توانایی.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی به دانش آموزان نمونه گفت: همه مشاغل خوب هستند بشرطی که بدرخشید و علاقمند باشید و با اصول اخلاقی کار کنید و متعهدانه و دلسوز باشید. ما معتقدیم استعداد فقط ریاضی نیست استعدادهای ادبی، هنری، ورزشی، کلامی و فنی نیز وجود دارد و میدانید که همه علوم به هم پیوسته هستند معلم ها هم باید باید دلسوزانه در پی کشف استعدادهای دانش آموزان و پرورش آنها باشند ما به دنبال نخبگان و حمایت از آنها برای هدایت و رهبری جامعه در آینده هستیم.

در ادامه این کارگاه آقای مهدی خادمی از برگزیدگان جشنواره های اختراعات خراسان جنوبی در خصوص خلاقیت و اختراع برای دانش آموزان طرح دوست علمی صحبت نمود.

تاریخ انتشار : 1398/01/24
کد : 66
تعداد بازدید: 92

                تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601